Районна газета

КОРИСТУВАННЯ ВОДНИМИ ОБ’ЄКТАМИ НА УМОВАХ ОРЕНДИ

Управління агропромислового розвитку Краснопільської райдержадміністрації повідомляє, що  відповідно до статті 122 Земельного кодексу України, повноваження щодо надання водних об’єктів у користування на умовах оренди належать:

- за межами населених пунктів - обласним державним адміністраціям,

- в межах населених пунктів - сільським, селищним та міським радам.

Фізичні та юридичні особи (далі - Заявник),  які зацікавлені в отриманні водного об’єкта в оренду звертаються до обласної державної адміністрації (сільської, селищної, міської ради) з наступними документами:

- заява, в якій зазначаються найменування юридичної особи, якщо заява від фізичної особи (фізичної особи - підприємця) - її прізвище, ім’я, по батькові, місцезнаходження (місце проживання), номер телефону (телефаксу), банківські реквізити, ідентифікаційний код (номер), місце розташування водного об’єкта, орієнтовна площа водного дзеркала, мета і строк оренди;

- копії установчих документів і витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб для юридичної особи, копія паспорту (свідоцтва про державну реєстрацію) для фізичної особи (фізичної особи - підприємця), копія свідоцтва платника податку (для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), завірені в установленому порядку;

- техніко-економічне обґрунтування, перспективний план використання водного об’єкта та прибережних захисних смуг, план природоохоронних заходів збереження водного об’єкта та реконструкції гідротехнічних споруд відповідно до обласних (районних) програм.

Надання водного об’єкту в оренду здійснюється за наявності паспорту водного об’єкту.

Для отримання водного об’єкту в оренду Заявнику необхідно прийняти участь у земельних торгах.

Статтею 135 Земельного кодексу України передбачено, що земельні торги проводяться у формі аукціону. У земельних торгах можуть брати участь громадяни і юридичні особи, які сплатили реєстраційний та гарантійний внески і можуть бути покупцями відповідно до законодавства України.

Після проведення аукціону, підписання основного договору оренди орендар укладає договір оренди з власником гідротехнічної споруди.  Даний договір є невід’ємною частиною основного договору оренди.

Земельні торги, відповідно до ст. 137 Земельного кодексу України, проводяться не раніше 30 днів з моменту опублікування у пресі офіційної інформації про виставлення на земельні торги земельних ділянок, а також розміщення на земельних ділянках рекламних щитів з офіційною інформацією про об'єкт продажу (лот).

В день завершення аукціону та визначення переможця укладається договір оренди водного об’єкта і орендар отримує погоджений паспорт водного об’єкту та затверджений проект землеустрою.

Витрати, пов’язані з виготовленням паспорту водного об’єкту та проекту землеустрою, покладаються на орендаря.

Згідно ст. 122 Земельного Кодексу України та  розпорядження   голови Сумської обласної державної адміністрації  № 72-ОД  від 25.04.2014 року  повноваження щодо організації  роботи з надання  водних  об’єктів у користування на умовах оренди для цілей аквакультури передані до Сумської обласної державної адміністрації та Департаменту  агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

За більш детальною інформацією звертатися в Департамент агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації в м.Суми вул.Першотравнева, 29 Мельник Валентина Миколаївна т. 77-15-77.