Районна газета

ПРО ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОСВІТИ РАЙОНУ

На сьогодні одним із головних завдань залишається підготовка закладів освіти району до нового 2017-2018 навчального року, комплектуються педагогічними кадрами, плануються поточні та косметичні ремонти, деякі капітальні ремонти.

Є декілька аспектів роботи системи освіти над якими сьогодні працює районна влада. Перший з них – це матеріально-технічне забезпечення освітніх закладів, проведення капітальних ремонтів. Другий напрямок – це впровадження нових освітніх технологій в навчанні та участь в різних проектах по створенню нового освітнього простору.

З початку року, залучаючи кошти з різних джерел, проведено заміну вікон на металопластикові у Хмелівській ЗОШ І-ІІІ ст., у кількості 12 шт. (60 тис. грн.), триває робота по закупівлі та встановленню вікон у Ряснянському НВК 9 шт. (47,5 тис. грн.), Краснопільській гімназії – 24 вікна (120 тис. грн.), Центрі дитячої та юнацької творчості 14 вікон (50 тис. грн.), проведено поточний ремонт приміщень спортзалу ДЮСШ (347 тис. грн.). Також ведуться роботи по вимощенню подвір’я плиткою в Краснопільській гімназії (198 тис. грн.).

Не менш актуальним залишається питання енергозбереження, в рамках якого в Осоївському НВК буде проведений капітальний ремонт котельні зі встановленням котла на альтернативному виді палива – щепі, на що передбачається 560 тис. грн.

Крім того капітального ремонту потребує Покровська ЗОШ І-ІІ ст. Для його проведення виготовлено проектно-кошторисну документацію та виділено субвенцію у розмірі 250 тис. грн., заключено договір на проведення робіт, які буде розпочато найближчим часом.

Одним з найголовніших завдань є реалізація проекту реконструкції Краснопільської загальноосвітньої школи, який на сьогодні знаходиться на розгляді комісії при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства для оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Даний проект є І етапом в створенні на базі Краснопільської ЗОШ базового опорного освітнього закладу «Нова українська школа».

На сьогоднішній день вивчається впровадження на території району новітніх освітніх технологій в рамках всеукраїнського проекту «Розумники», зокрема в початковій ланці. Даний проект ініційований Міністерством освіти і науки України, базується на спеціальних сучасних педагогічних іграх – захоплюючих програмах, які дозволяють дітям отримати міцні й глибокі знання з предметів шкільної програми. Саме в рамках реалізації даного проекту у цьому році Краснопільській ЗОШ для кабінетів української мови і літератури, хімії, географії та англійської мови придбано інтерактивні робочі місця вчителя, яке включає інтерактивний комплекс з мультимедійним проектором, маркерною дошкою, акустичною системою персональним комп’ютером та програмним забезпеченням. На що з районного бюджету було виділено 264980 тис. грн.

- Учні нашого району повинні мати рівний доступ до освітньо-інформаційних ресурсів. Використання сучасних технологій в навчальному процесі дають рівні умови для здобуття учнями якісної освіти та їх виховання, – зазначив голова райдержадміністрації Юрій Яремчук.