Районна газета

ВЕЛИКДЕНЬ ВСІХ НА ГОСТИНУ ПРОСИТЬ

Великдень. Свято ясне, барвисте, яскраве, мов писанки, тепле, мов паски і радісне, мов очі людей. Весняного дня, коли відцвітає верба, приходить до українців  світле свято Великодня. Приходить з дитячим сміхом і кольоровими крашанками. З випеченою мамою високою паскою і дбайливо прикрашеним кошиком. Це свято – невід’ємна часточка українства. Кожна дитина повинна знати  свята, традиції  та звичаї українців.

Напередодні цього світлого свята у Краснопільській районній дитячій бібліотеці пройшла година духовності: «На святий Великдень славимо Христа» для учнів 8-11 класів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. Під час якої бібліотекар розповіла про історію Великодня, історію писанки, її обрядове значення, символіку кольору та орнаменту. Метою заходу стало ознайомлення учнів з історією виникнення Великодніх свят; розвивати інтерес і виховувати повагу до звичаїв, традицій українського народу.

В бібліотеці оформлена книжкова виставка - інсталяція «Величні дзвони Великодня», на якій представлена література з історії виникнення писанок, їх символіки, кольорів, орнаментів та звичаїв, пов’язаних з писанками.

Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу. Тож вітаємо всіх користувачів бібліотеки та читачів з Великодніми святами! Бажаємо миру, добра, злагоди у сім’ях та покою в душах! Христос воскресе!