Районна газета

ЧОРНА СПАДЩИНА ЧОРНОБИЛЯ

Слово «Чорнобиль», яке до катастрофи було назвою невеличкого українського села на Поліссі — зі свіжим повітрям і фруктовими садами — досі асоціюється в нашій свідомості з чорним кольором, що тягнеться трагічним шлейфом з минулого сторіччя до сьогодення. А сучасне (на той час) місто Прип'ять — з дитячими садками, школами, бібліотеками, магазинами, лікарнями — перетворилось і залишається містом-привидом, яке знаходиться в епіцентрі 30-кілометрової «зони відчуження»

З нагоди 30 – ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 2016 року у Краснопільській районній дитячій бібліотеці для учнів 5-А кл. Краснопільської ЗОШ І-ІІІст.(класний керівник Бриндіна Т.М.) була проведена година пам’яті «Чорнобиль: чорний спогад, вічний біль». Година пам’яті перенесла учнів у ті часи, коли їх батьки були майже такого самого віку, як вони сьогодні. У всіх на вустах лунали слова «глобальна катастрофа», «радіоактивне забруднення», «екологічні біженці», «ліквідатори» також дітям була зачитана давня легенда, пов’язана з історією походження назви міста - Чорнобиль.

У ході заходу ведучі наголосили, що радіоактивний викид внаслідок аварії на ЧАЕС порівнюють з трьома сотнями Хіросім. У ліквідації цих наслідків брали участь 600 тисяч осіб — представників 76 національностей. Населення було евакуйоване, думали, що ненадовго, вийшло — назавжди.

Віртуальний екскурс в те далеке 26 квітня 1986 року учням організували фахівці Краснопільської ЦДБ представивши електронну презентацію «Біль України - Чорнобиль» зі зворушливими кадрами ліквідації катастрофи.

Дітям була представлена книжкова виставка «Чорнобиль – живий плач мертвої зони».

Ведучі побажали всім присутнім, щоб сьогоднішня молодь і майбутні покоління дізнавались про все це тільки зі спогадів, літератури та інших джерел інформації. І нехай атом буде тільки мирним — на благо людства!