Районна газета

ГОДИНА ІСТОРІЇ ДО 70- РІЧЧЯ ПЕРЕМОГИ У ВЕЛИКІЙ ВІТЧИЗНЯНІЙ ВІЙНІ «70 РОКІВ ПЕРЕМОГИ В СЕРЦЯХ ПОКОЛІНЬ»

До 70- річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, 13 березня 2015 року в читальному залі Краснопільської центральної районної бібліотеки, учням 9 класу Краснопільської загальноосвітньої школи проведено годину історії «70 років Перемоги в серцях поколінь».

Традиційно захід розпочався розповіддю бібліотекарів про страхіття Великої Вітчизняної війни. Учні дізналися про те, як відбувалось вигнання загарбників з території України та нашого краю і про вагомий внесок українських воїнів у Перемогу над нацистською Німеччиною. Також присутні мали можливість ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою документальних і художніх матеріалів про Велику Вітчизняну війну.

В ході проведення години історії слово було надано почесним гостям заходу -  Олександру Олександровичу Десятниченку – автору книги «Історія Самотоївки від найдавніших часів», Павлу Івановичу Хірному – учаснику Великої Вітчизняної війни.

Автор книги Олександр Десятниченко розповів усім присутнім про маловідомі сторінки історії нашого краю, героїв Великої Вітчизняної війни, які захищали наш край.

В словах Павла Хірного, Велика Вітчизняна війна — найжахливіша сторінка історії нашого народу. Ця сторінка пронизана болем матерів, дружин, дітей, які так і не діждалися з кровопролитних  боїв своїх рідних. Вона прописана тисячами подвигів офіцерів та солдатів Радянської армії, які несли Велику Перемогу.

Далі слово було надано переселенці з Донбасу Вікторії Климовській, переможниці районного конкурсу «Проба пера», авторові поетичних рядків. Учні з цікавістю слухали вірші дівчини.  

По закінченні заходу, учень Дмитро Жаботинський заспівав пісню про Україну.

В час, коли на незалежність та територіальну цілісність України зазіхнув новий ворог, спогади учасника бойових дій Павла Хірного та розповіді письменника Олександра Десятниченка  сприймалися молоддю з особливим інтересом,  утверджуючи в молодих серцях ще більше почуття патріотизму і любові до своєї Батьківщини.