Районна газета

НСЗУ НЕ УКЛАДАТИМЕ ДОГОВОРИ З ЛІКАРНЯМИ, ЯКІ НЕ СТВОРЯТЬ БЕЗПЕРЕШКОДНОГО ДОСТУПУ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Про вимоги щодо інклюзивності будівель медичні заклади були повідомлені ще у 2018 році. Доступними мають бути всі місця надання медичних послуг закладів усіх форм власності

Заклади, які планують у 2021 році укласти договір з НСЗУ, мають забезпечити фізичну доступність своїх будівель для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. Доступними мають бути всі місця надання послуг надавача, які зазначені у заяві про отримання ліцензії та в документах, що додавалися до неї. Йдеться про заклади охорони здоров’я усіх форм власності, в тому числі ФОП.

Така вимога до суб’єктів господарювання  не є сьогоднішнім нововведення. І стосується не лише споруд, де надають медичну допомогу.
З 1 квітня 2019 року набрали чинності Державні будівельні норми «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд», де ці вимоги прописані. Відповідно до них, в усіх закладах охорони здоров’я, які отримали ліцензію на медичну практику, має бути безбар`єрний простір для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Крім того, у постанові Кабінету Міністрів від 28 березня 2018 року № 391 затверджені вимоги до надавачів послуг за програмою медичних гарантій. Однією з них є вільний доступу до будівель для людей з інвалідністю. Тобто про вимогу щодо доступності, яка стала обов’язковою з 2021 року, медзакладам повідомляли ще у 2018 році. 

Тому у 2021 році при укладенні договору з НСЗУ надавачу послуг необхідно буде надати скановану копію документу, який підтверджує доступність будівлі. Це зазначено у  Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 25 березня 2018 № 410. Такий документ видає фахівець з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

З тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг для осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде. 
Документ, який підтверджує доступність будівлі, для укладення договору з НСЗУ у 2021 році не потрібен центрам екстреної медичної допомоги та станціям швидкої, а також фельдшерсько-акушерським пунктам як нерегулярним місцям надання первинної медичної допомоги. Щодо всіх інших надвачів та їхніх місць надання послуг - ця вимога зберігається.

НСЗУ вивчає готовність закладів до укладення договорів і провели спеціальне опитування серед надавачів послуг. Дані цього анкетування показують, що 50% закладів первинної медичної допомоги мають доступні будівлі для людей з інвалідністю. Серед спеціалізованих закладів цей відсоток вищий – 64% надавачів відповідають вимогам доступності.

За матеріалами: https://nszu.gov.ua/novini/nszu-ne-ukladatime-dogovori-z-likarnyami-shcho-ne-stvoryat-b-457