Районна газета

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Шановні Краснопільчани!

Щороку, 29 січня, ми вшановуємо пам’ять тих, хто ціною власного життя стримував багатотисячну армію більшовиків, які прагнули загарбати українські землі. Адже не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг школярів і студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Трагічна загибель студентів під Крутами стала символом патріотизму та жертовності у боротьбі за Україну. Трагедія під Крутами знайшла палкий відгук у серцях свідомих громадян України і далеко за її межами.

В пам’яті поколінь назавжди залишиться подвиг студентів, що полягли під Крутами в боротьбі за вільну Україну.

Схилімо в цей день наші голови в глибокій пошані перед їх світлою пам’яттю. Вони завжди залишаться Героями та  взірцем палкої любові до Батьківщини.

 

 

 

З повагою,

голова Краснопільської

районної державної адміністрації          Руслан СІРЕНКО