Районна газета

РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека (ст.3 Конституції України)

Реалізація соціальної політики України вимагає чіткої, цілеспрямованої та злагодженої роботи задля соціального забезпечення та підтримки осіб, що опинилися у складних життєвих обставинах. Життєве неблагополуччя може бути спричинене різними факторами, зокрема перебування людини у ситуації торгівлі людьми або ж у зв’язку із вчиненням насильства в сім’ї. Нині Україна потерпає від жорстокої соціальної і моральної кризи, що, в першу чергу, породжені нестабільною економічною ситуацією. Сімейне насильство в Україні усе ще залишається латентним явищем, яке виходить на поверхню тільки тоді, коли приховати проблему вже не можливо.

Щороку з 25 листопада до 10 грудня у регіонах України в рамках акції «16 днів проти насильства» проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок.

У 1991 році ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, прав дитини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. У цей період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати:

25 листопада – Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок, що присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році;

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом,

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством,

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю,

5 грудня – Міжнародний день волонтера,

6 грудня –річниця інциденту в Монреалі, коли 14 жінок – студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»,

9 грудня – міжнародний день боротьби з корупцією,

10 грудня – Міжнародний день прав людини (День прав людини, коли уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну декларацію прав людини.)

Станом на сьогодні управлінням соціального захисту населення Краснопільської РДА опрацьовано 130 спеціальних карток обліку факту вчинення насильства в сім’ї, які надійшли від Краснопільського ВП ГУНП в Сумській області. Більшість із жертв – жінки. Хоча варто додати, що 10% від усіх звернень у цьому році – від чоловіків.

Подолання такого негативного явища як домашнє насильство та насильство за ознакою статі можливе лише за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина України. Кожен з нас має сказати «Ні!» насиллю у власній родині. Адже сім’я — це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі, місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку, особі з інвалідністю.

Нагадуємо, що громадяни, які зазнали домашнього насильства, у будь-яких його проявах, для надання відповідної підтримки можуть звернутися в поліцію та за вказаними телефонами:

- Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, загальноєвропейський номер 116 123 ( безкоштовно з мобільних телефонів). Зі стаціонарного можна дзвонити безкоштовно за номером 0 800 500 335;

- До районного відділу поліції ГУНП –102;

-- До служби у справах дітей районно державної адміністрації – 7-13-78 (у разі домашнього насильства відносно дітей)

- До управління соціального захисту населення районної державної адміністрації – 7-25-87

Приєднуйтесь до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»! Не будьте байдужими до чужої біди: ні на вулиці, ні в сусідньому дворі, ні в громаді.