Районна газета

НА СУМЩИНІ ПОЧНУТЬ ВПРОВАДЖУВАТИ ТЕЛЕМЕДИЦИНУ У МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ ПЕРВИННОГО РІВНЯ

Про це повідомила тимчасово виконуюча обов’язки начальника обласного управління охорони здоров’я Надія ЛИСЕНКО під час апаратної наради

Всі амбулаторії на первинній ланці будуть оснащені пакетами телемедицини: персональним комп'ютером з мультимедіа; веб-камерою та цифровою фотокамерою; сканером; безперебійним блоком живлення; засобами телеметрії; відповідним програмним забезпеченням з підключенням до швидкісного Інтернету та іншим обладнанням згідно з Табелем.

За словами Надії Лисенко, за кошти субвенції з Мінрегіону, а це більше 16 млн грн, буде придбано 167 комплектів з телемедицини, що розподілять на амбулаторії по всій області. Крім того, у вартість 13 амбулаторій, що наразі знаходяться на стадії будівництва, також закладені кошти на придбання таких комплектів.

Перші кроки по впровадженню телемедичного консультування вже здійснюються в екстреній медичній допомозі. «Уже 20 амбулаторій Сумської області  підключені до бригад швидкої допомоги та мають змогу передавати розшифровку електрокардіограм диспетчерам екстреної медичної допомоги».

При складних випадках ці електрокардіограми у цій же системі також читають фахівці обласного кардіодиспансеру та швидко надають консультаційну допомогу. Така допомога дає дієвий результат – вчасне виявлення симптомів інфаркту міокарда вже у 2 рази більше, ніж у минулому році.

Довідково. Телемедицина – комплекс організаційних, фінансових і технологічних заходів, що забезпечують надання дистанційної консультаційної медичної послуги, при якій пацієнт або лікар, що безпосередньо проводить обстеження та/або лікування пацієнта, отримує дистанційну консультацію іншого лікаря з використанням телекомунікацій.

Впровадження телемедицини надає переваги для пацієнтів: підвищення ефективності та якості лікування; прискорення передачі інформації про результати обстежень між різними спеціалізованими клініками без транспортування хворого (особливо у критичних випадках); проведення дистанційних (телемедичних) консультацій вузькими спеціалістами у територіально віддалених медичних установах; проведення лікарських консиліумів (телеконференцій) з фахівцями лікувальних закладів незалежно від місця їх розташування; уникнення помилок через нерозбірливий почерк лікарів; зменшення термінів обстеження пацієнтів.

Для медичних працівників: економія часу за рахунок використання шаблонів електронного документообігу; отримання інформації щодо динаміки стану пацієнта; можливість дистанційно брати участь у обговоренні клінічних випадків, проводити консиліум та приймати рішення щодо лікування при територіальній віддаленості один від одного та від пацієнта; цілодобовий доступ до архівів в текстовому, аудіо- та відеоформатах (знімки, записи, результати досліджень та оглядів); навчання та обмін досвідом між лікарями різних лікувальних закладів країни та зарубіжжя шляхом проведення веб-конференцій.