Районна газета

ІГОР ЯГОВДИК: «ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ПРЕЗИДЕНТА – ШЛЯХ ДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ»

«Виконуючи завдання Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА щодо скорочення споживання природного газу до 50%, на підприємствах регіону активно здійснюється виробництво альтернативних видів палива, від використання яких ми маємо високий економічний ефект», – зазначив посадовець.

За його словами, одне із завдань влади на шляху до економії споживання природного газу – протягом двох років забезпечити всіх, без винятку, виробників та споживачів тепла лічильниками.

Поряд із модернізацією систем опалення, за рахунок цільових екологічних коштів у регіоні впроваджується 8 проектів з термомодернізації будинків культурно-освітніх і лікувальних установ міст Шостка, Глухів, Конотопського і Недригайлівського районів на загальну суму 39 мільйонів гривень.

У рамках реалізації складової Національного проекту «Енергія біомаси» у північних районах області розпочата реалізація проекту «Організація заготівлі та виробництва біопалива в північних районах Сумської області», що передбачає вирощування енергетичної верби. Нині державним підприємством «Гріненерго» опрацьовується питання щодо надання земельних ділянок загальною площею 24 тисячі гектарів для впровадження цього проекту на території Сумщини.

Ці та інші напрацювання регіону в галузі енергозбереження Ігор Яговдик презентував 10 липня цього року в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України під час засідання секторальної робочої групи з питань технологій енергозбереження та відновлюваної енергії, створеної в рамках реалізації проекту Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) «Стратегія секторної конкурентоспроможності для України». Для подальшої реалізації програми щодо використання біомаси як палива розроблений ряд інвестиційних проектів та пропозицій, зокрема, планується дообладнати 118 котелень бюджетних установ області твердопаливними котлами, що дасть змогу щорічно економити 10,5 мільйона метрів кубічних природного газу.

У вересні 2013 року представники ОЕСР планують відвідати Сумську область з метою опрацювання питання щодо вдосконалення адміністративних процедур у сфері відновлювальної енергетики.

«Виконуючи доручення та завдання Президента України, Сумщина успішно реалізує державну політику в галузі енергозбереження, створює надійне підґрунтя для енергетичної незалежності регіону та країни», – підкреслив Ігор Яговдик.