Районна газета

РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ – ШЛЯХ ДО ЗАМОЖНОГО МАЙБУТНЬОГО ГРОМАД

«Нам потрібні «живі» пропозиції, на яких базуватиметься Концепція місцевого самоврядування. Маємо почути думку кожного і спільно напрацювати шляхи успішних змін у суспільстві», – підкреслив Олександр Цупро.

Посадовець зазначив, що самоврядування визначається як право та спроможність здійснювати повноваження на певній території. Сьогодні ж маємо певний дисбаланс між цими поняттями – при наявності обов'язків громадам не вистачає ресурсів. Тому реформа місцевого самоврядування дозволить створити систему, яка гарантуватиме повноцінне право розпоряджатися власними ресурсами, забезпечить фінансову самостійність територій.

На переконання Олександра Цупра, однією з головних умов реформування системи місцевого самоврядування є підвищення рівня самоорганізації населення.

«Приклади реалізації низки проектів за участі європейських партнерів на Сумщині свідчать про важливу роль участі самих людей у поліпшенні їх життя. Місцеві громади відчули власні переваги і відтепер виступають з ініціативами, спрямованими на розвиток територій», – підкреслив він.