Районна газета

СУЧАСНЕ СТОМАТОЛОГІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ ТЕПЕР І В САМОТОЇВЦІ

У радянські часи через бормашини візит до стоматолога був мало не подвигом. Спогад про них до сих пір на багатьох наводить жах. Між тим  нашим жителям  навіть в епоху прогресу зуби свердлили цим інструментом. Але потихеньку ситуація в районі змінюється. На початку року ми розповідали про придбане обладнання для хірургічного кабінету стоматвідділення та дитячого стоматологічного кабінету Краснопільської ЦРЛ, тепер ось цивілізація дійшла до жителів Самотоївки, адже для їх сільської лікарської амбулаторії за кошти районного бюджету придбано стоматологічну установку з нижньою подачею вартістю майже 85 тисяч гривень.

- Переступати поріг кабінету наважуються далеко не всі дорослі, досить поглянути на старе обладнання, на якому я пропрацювала тридцять років, щоб стало зрозуміло, чому, - говорить лікар-стоматолог Самотоївської СЛА Ніна Миколаївна Тараненко. -  А лікувати зуби в новому кабінеті  боятися не варто - з новою бормашиною процедура безболісна, а ще беззвучна. Що говорити про відчуття пацієнтів, яких щодня приймаємо не лише з Самотоївки, а й навколишніх сіл, з Краснопілля, від 15 до 30 чоловік, коли навіть я тепер на роботу йду, як на свято. Хочу подякувати районній держадміністрації і районній раді, Самотоївській сільській раді за нове обладнання і ремонт кабінету, за те, що втілили мрію всього мого життя.

Чи то за емоціями, чи через власну скромність, але Ніна Миколаївна ні словом не згадала про свою участь в цій важливій справі. Ситуацію виправив голова РДА Юрій Яремчук:

- Коли Ніна Миколаївна побачила нове обладнання в районній лікарні, буквально «захворіла» ним, з тих при кожній зустрічі зазначала, що і Самотоївській амбулаторії таке б не завадило, - розповідає Юрій Анатолійович. – Потім на нашу адресу надійшло звернення від місцевих жителів, тому спільно з районною і Самотоївською сільською радами взялись до справи, адже знаємо, що навантаження на місцевого стоматолога справді значне.

Тож вже сьогодні перші пацієнти Самотоївської СЛА зможуть отримати кваліфіковану допомогу.