Районна газета

ЯКІСНІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ - КОЖНОМУ

Протягом 2016 року робота Краснопільської районної державної адміністрації  спільно з територіальними підрозділами РДА, територіальними громадами, підприємствами, організаціями, установами району була спрямована на виконання завдань, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку району, розвиток та укріплення матеріально-технічної бази закладів освіти та охорони здоров’я тощо.

Значна увага у минулому році приділялася сільським закладам охорони здоров’я, оновленню матеріальної бази Краснопільської центральної районної лікарні, адже саме 2016 рік був оголошений Роком охорони здоров’я на Краснопільщині. На реалізацію цих заходів залучалися кошти із різних джерел, виділялися певні суми з обласного та районного бюджетів.

По Краснопільському районному центру первинної медико-санітарної допомоги придбано за кошти районного бюджету на суму 104995 грн. 3 електрокардіографи – Чернеччинській, Краснопільській та Самотоївській СЛА, 2 комплекти транспортних шин – Осоївським ФП та АЗПСМ, паровий стерилізатор – Угроїдській СЛА. Проведено заміну вікон в Новодмитрівському та Михайлівському ФП на суму 20500 грн. Крім того з районного бюджету виділено 117940 грн. на виконання робіт по облаштуванню східців з пандусом та вхідних дверей Краснопільської СЛА. За кошти обласного бюджету придбано медичного обладнання на суму 190310 грн., в тому числі на Миропільську СЛА на суму 109300 грн. Також на капітальний ремонт амбулаторії з обласного бюджету виділено 1039 000.00 грн.

Також в рамках реалізації завдань Року охорони здоров’я окремими пунктами були визначені заходи щодо покращення роботи Краснопільської центральної районної лікарні. В 2016 році ЦРЛ отримала сучасне медичне обладнання, придбане за рахунок районного та обласного бюджетів. Серед цього устаткування: неврологічне відділення отримало концентратор кисневий 7F-5 та монітор пацієнта, приймальне відділення – концентратор кисневий 7F-3, фізкабінет – апарат «Мавр-5» (4 шт.), апарат «Поток-01М» (3шт.), інгалятор «Біомед» (2 шт.), апарат «Рефтон», терапевтичне відділення – монітор пацієнта, клініко-діагностична лабораторія – коагулометр, термостат шейкер, біохімічний аналізатор, напівавтоматичний біохімічний аналізатор, термостат, лічильники лейкоцитарні (3 шт.), доукомлектували аналізатор імуноферментний набором для проведення імуноферментних  аналізів. Майже повністю оновлена матеріально-технічна база стоматологічного відділення, придбано нове та сучасне обладнання в дитячому та дорослому кабінетах. Поліклінічне відділення в своє розпорядження отримало комплекс діагностичний Кардіо+, офтальмоскоп та ЕКГ 3-х канальний. В хоспісне відділення було придбано два холодильника, а в хірургічне – кисневий концентратор та монітор пацієнта. Проведено поточний ремонт по заміні рентген трубки рентгендіагностичного комплексу «Ренген 30». Загалом за рахунок районного бюджету для Краснопільської ЦРЛ протягом 2016 року було придбано медичного обладнання на суму 734568.54 грн. За рахунок обласного бюджету – мікроскопи для КДЛ на суму 71200.00 грн.

За рахунок районного бюджету проведено капітальний ремонт покрівлі та часткової заміни вікон у поліклінічному відділенні на загальну суму 631298.54 грн. і вже в наступному році ці роботи будуть повністю завершені. Також замовлено та виготовляється проект по утепленню фасаду будівлі. Крім того по відділеннях районної лікарні проведені поточні ремонти на суму 161 тис. грн. На суму 65000 грн. було облаштовано територію, а саме оснащено пішохідні доріжки тротуарною плиткою.

Крім того на умовах співфінансування були виділені кошти з районного бюджету у сумі 100 тис. грн., субвенцій сільських, селищних рад – 50 тис. грн на придбання 4 ЕГК апаратів «Юкард» з вбудованим модулем зв’язку в електрокардіографі комплексом «UNET» Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. А також 150 тис. грн. виділено на облаштування диспетчерського пункту екстреної допомоги в м. Суми.

Основним завданнями на 2017 рік в контексті зміцнення та укріплення матеріальної бази сільських лікувальних закладів є модернізація та оснащення лабораторій та облаштування фізіотерапевтичними кабінетами відповідно до запитів населення, виготовлення проектно-кошторисної документації по ремонту Самотоївської АЗПСМ, заміна вікон та поточний ремонт в Краснопільській та Угроїдській СЛА, придбання санітарного автотранспорту тощо. По Краснопільській ЦРЛ зокрема планується: подальше оновлення медико-діагностичного обладнання, реконструкція та утеплення стаціонарного відділення, ремонт покрівлі інфекційного відділення, утеплення фасаду поліклінічного відділення, створення гуртожитку для медичного персоналу району. Опрацьовуватиметься питання придбання УЗД  та рентген апаратури.

- Модернізація медичної галузі та забезпечення населення району якісними медичними послугами є одним з головних пріоритетів нашої роботи. Сьогодні ми продовжуємо ту практику, яка склалася в 2016 році по забезпеченню наших медичних закладів новітнім обладнанням, приведення їх в належний стан. Районна влада, по мірі можливостей, допомагала і буде допомагати кожному лікувальному закладу – чи то місцевому ФП, чи районній лікарні. Сподіваюсь, що придбання цього вкрай необхідного обладнання в подальшому вплине на поліпшення стану здоров’я кожного жителя Краснопільщини, - зазначив голова Краснопільської райдержадміністрації Юрій Яремчук.