Районна газета

НА КРАСНОПІЛЬЩИНІ ОБГОВОРИЛИ БЕЗПЕКУ ОСІННЬО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

У рамках превентивної діяльності фахівцями Управління Держпраці у Сумській області було проведено семінар-нараду з питань охорони праці при проведенні осінньо-польових робіт у сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах.

Учасники заходу приділили увагу обговоренню та роз’ясненню основних вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Також фахівці Держпраці проаналізували причини й фактори, які призводять до аварій та нещасних випадків на підприємствах АПК під час проведення комплексу осінньо-польових робіт.

Тож однією із загальних вимог з охорони праці для підприємств АПК є обов’язкове проходження навчання й перевірки знань з питань охорони праці керівниками підприємств, їх заступниками, керівниками структурних підрозділів, посадовими особами і спеціалістами, які безпосередньо пов’язані з проведенням робіт на виробничих дільницях. Зокрема необхідність проходження спеціального навчання стосується працівників, що приймаються на роботи, пов’язані з підвищеною небезпекою, де є потреба у професійному доборі.

Не менш важливим питанням у частині безпеки праці під час осінньо-польових робіт є проходження відповідних медичних оглядів перед допуском працівників до участі у виробничому процесі, організація перед рейсових медоглядів трактористів-машиністів і водіїв автомобілів.

Учасники семінару-наради ознайомилися із процесом збирання та зберігання врожаю, новою сільськогосподарською технікою Краснопільських господарств. Фахівці з охорони праці на практиці продемонстрували шляхи уникнення ймовірних причин нещасних випадків під час проведення осінньо-польових робіт, звернули увагу на вимоги до технічних засобів виробництва. Також учасники заходу в ході екскурсії мали нагоду ознайомитися із виробничими потужностями Краснопільського хлібоприймального підприємства.

Державні інспектори звернули увагу керівників підприємств на необхідність встановлення обов’язкового контролю за додержанням працівниками правил охорони праці та промислової безпеки.

Захід проходив за участю державних інспекторів Управління Держпраці у Сумській області, начальника управління агропромислового розвитку Краснопільської РДА, представників структурних підрозділів Краснопільської РДА, керівників та спеціалістів відповідальних з охорони праці господарств, які проводять осіннє-польові роботи.