Районна газета

АГРАРІЇ КРАСНОПІЛЬЩИНИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

На засіданні колегії начальник управління агропромислового розвитку Краснопільської районної державної адміністрації наголосив на важливості якісної підготовки до проведення в районі посівної кампанії.

Особлива увага була приділена питанням забезпечення господарств паливно-мастильними матеріалами, добривом, перевірки якості насіння, необхідного для весняно-польових робіт. 

За прогнозами управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, цього року площа посівів в районі складатиме 54,8 тисяч гектарів, що  більше  на  1584 гектари  в порівнянні з минулим  роком. 

Краснопільський район  забезпечений насінням ярих зернових культур в повному обсязі. Вже проведено його очищення та доведення до посівних кондицій.

Загальні обсяги весняно-польових робіт в сільськогосподарських  підприємствах  району становлять : веснооранка – 3520 гектарів ,  посіви  ярих  сільськогосподарських  культур будуть розміщені на площі  30895  гектарів, із них ярі зернові   15435 гектарів (32%), в т.ч.  яра  пшениця -250 гектарів ,  ячмінь-  402  гектари,  овес  - 773 гектари,  горох  - 312 гектарів, гречка  - 1992  гектари,  просо - 255 гектарів,  кукурудза   на  зерно -9451 гектар. Технічні культури  планується посіяти на площі  14551 гектар,  в т.ч. ярого ріпаку  - 460 гектарів , гірчиці  - 290 гектарів,  льону  олійного-230  гектарів,  сої - 5423 гектари,   соняшнику  -  7938  гектарів   (16,4%). Кормові  культури  планується  посіяти  на  площі  867  гектарів,  в т.ч. кукурудзи на силос  -  679 гектарів. Овочі та картопля займуть   42 гектари.

У прогнозованій структурі посівних площ сільськогосподарських культур під урожай 2015 року переважає озима пшениця, кукурудза на зерно, соняшник, ярий ячмінь та соя.

Як поінформував начальник управління  агропромислового розвитку райдержадміністрації  Володимир Годуненко, посіви озимих зернових та  озимого ріпаку знаходяться в доброму і задовільному стані. Ведеться постійний моніторинг цих посівів, проводяться заходи захисту.

Наявний парк техніки дозволить провести комплекс весняно-польових робіт в оптимальні терміни. Щодо матеріально-технічних ресурсів, то на цей час йде їх накопичення. Сільгосппідприємства продовжують закупівлю мінеральних добрив, засобів захисту рослин, паливно-мастильних матеріалів.

В  даний  час проводяться   навчання та інструктажі з охорони праці та техніки безпеки працівників, що будуть задіяні на польових роботах.

Працівники сільськогосподарських підприємств та фермерських  господарств, згідно графіку, проходять   щорічні медогляди. Це механізатори, трактористи – машиністи, працівники, зайняті на роботах з пестицидами і ядохімікатами, водії та інші категорії працюючих, що будуть задіяні на весняно-польових роботах.

Під час проведення комплексу весняно-польових робіт буде приділено особливу увагу щодо дотримання техніки безпеки та умов праці при виконанні своїх обов`язків  робітниками масових професій. Будуть створені належні санітарно-побутові умови праці, розроблені та запроваджені як матеріальне так і моральне стимулювання для високоефективної роботи. 

В цілому комплекс весняно-польових робіт прогнозується  провести в оптимальні терміни та відповідної якості.