Районна газета

ЗУСТРІЛИСЯ ОБМІНЯЛИСЯ ДОСВІДОМ, МІЦНІШЕ ЗГУРТУВАЛИСЯ...

Після майже десятирічної перерви з ініціативи керівників району на Краснопільщині знову відновлена така необхідна і ефективна  форма обміну досвідом у рільництві, як проведення  Днів поля.

3 липня керівники сільгосп-підприємств за участі очільників району Анатолія МУЗИКАНТА, Миколи ПРИХОДЬКА та начальника управління АПР Краснопільської РДА Володимира ГОДУНЕНКА  оглянули поля ФГ "Колос",  ТОВ "Чернеччинське", ТОВ "Думівське", ТОВ АФ "Семереньки", ТОВ "Вікторія", ТОВ АФ "Хвиля", ФГ "Злак", ТОВ АФ "Псьол", ТОВ АФ "Тур'янська", ФГ "Сумець", ФГ " Еліткартопля".

Маршрут огляду полів розпочався з Краснопілля, із угідь фермерського господарства "Колос". З першого погляду було зрозуміло, що тут господарюють вміло, ефективно,  по - європейськи, застосовуючи новітні технології, дбаючи про високу культуру землеробства. Керівник господарства вмілий топ-менеджер, агроном з багатющим практичним досвідом Олексій КУНЕЦЬ показав посіви гірчиці, ячменю, озимої пшениці, сої та інших культур. Вони добре доглянуті, чисті, підживлені мінеральною поживою, а тому мають потужний розвиток і гарні види на врожай.

При під'їзді до польових масивів ТОВ "Чернеччинське" він передав естафету гіда і господаря директору цього сільгосппідприємства Миколі ЯКУЩЕНКУ. Хлібороби цього невеличкого господарства з року в рік славляться стабільними врожаями, вміло застосовують практичний досвід та сучасні технології у рослинницькій галузі. Учасники Дня поля мали змогу побачити чудові, добре розвинуті посіви озимої пшениці сортів "Волошкова", "Сонечко", гречки "Сумчанка", соняшника. 

Директор ТОВ АФ "Семереньки" Тамара Сторожева під час об'їзду полів господарства розповіла про сільсько-господарський холдінг "Українські аграрні інвестиції", структурним  підрозділом  якого є ТОВ АФ "Семереньки", а також ПП "Мезенівка" і "Тарасівка - 99", вона зазначили, що ця агрокомпанія є одним з найпотужніших інвесторів у районі.  Враховуючи  негативний вплив соняшника і кукурудзи , які займають левову долю у сівозміні господарств на грунти, її керівництво вирішило значну частину земельних ділянок зайняти парами з метою поліпшення структури і врожайності грунту.

Далі шлях проліг полями Великобобрицького ТОВ "Вікторія". Це господарство, яке очолює корифей аграрної галузі Краснопільщини В.І. Швачич, особливо представляти не треба. Вже багато років поспіль воно є флагманом району.

При під'їзді до земельних угідь ТОВ АФ "Хвиля" на нас вже чекав директор господарства Василь Змисля. Посіви пшениці, соняшника, кукурудзи, гречки, які  оглянули, чисті, доглянуті, з потужним запасом росту і врожайності, що забезпечило внесення мінеральних добрив і  біостимуляторів.

Стан  посівів пшениці, гречки, соняшнику, сої у ФГ "Злак" (с. Миропілля) засвідчив, що у господарстві велику увагу приділяють культурі землеробства, піднесенню віддачі землі. Фермерське господарство має стати еталоном для всіх сільгосппідприємств Краснопільщини, бо тут взагалі більше 5 років не застосовують гербіцидів, інших хімічних засобів захисту рослин.

 З бур'янами справляються механічним способом, взявши на озброєння при вирощуванні всіх сільгоспкультур поверхневий обробіток грунту.

Далеко за межами району відома добра слава про ТОВ АФ "Псьол", яким вже багато років успішно і ефективно керує М.П. Калініченко. Це високорентабельне комплексне господарство, де на висоті як рільництво, так і тваринництво.

У цьому сільгосппідприємстві  одним з перших в районі взяли курс на придбання нової сучасної  сільськогосподарської техніки зарубіжного і вітчизняного виробництва. З часом цей приклад стали наслідувати й інші господарства району. Тут збудували сучасний потужний елеватор  для доладування  зерна.

Приємне враження справили польові угіддя цього сільгосппідприємства.  Очей не відвести від виду озимої пшениці, кукурудзи, соняшнику, гречки, сої. Скрізь відчувається високий рівень господарності, великої ролі і заслуги керівника господарства. Побачили тут у дії  і потужну сільгосптехніку під час збирання озимої пшениці.

 Заслугою Миколи Петровича є асфальтні дороги по Миропіллю, Великій Рибиці. За кілька останніх років за сприяння ТОВ АФ "Псьол" їх прокладено більше 14 кілометрів. Крім того, господарством збудовані сучасні дитячий і спортивний майданчики в Миропіллі, торговельні і розва-жальні заклади. Учасники Дня поля оглянули ці прекрасні майданчики, не приховуючи захоплення і приємного враження.

Добре господарюють на землі і у ТОВ АФ "Тур'янська", де ми побачили гарно доглянуті посіви сільгоспкультур, які обіцяють непоганий врожай. Показав їх учасникам Дня поля  головний агроном господарства Олександр Ткаченко.

Поряд з полями ТОВ АФ "Хвиля" та ТОВ АФ "Псьол" занадто контрастували посівами землі ФГ "Сумець".

 Наостанок учасники Дня поля оглянули  посіви картоплі ФГ "Еліт-картопля", що в смт. Угроїди. Головний агроном господарства  Віктор Дегтярьов розповів про технологію вирощування бульб, сорти, які культивуються в господарстві. Вигляд її посівів сподобався всім. По завершенню Дня поля були підведені його підсумки, учасники поділилися враженнями. Вони наголошували, що така форма обміну досвідом дуже потрібна.

Високу оцінку організованості і плідної праці в ході Дня поля дали керівники району Анатолій Музикант та Микола Приходько.