Районна газета

ПРИЙНЯТО ПРОГРАМУ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ЗАТВЕРДЖЕНО БЮДЖЕТ РАЙОНУ НА 2017 РІК

23 грудня 2016 року районні обранці на тринадцятій сесії райради затвердили районну програму економічного і соціального розвитку Краснопільського району на 2017 рік, яку презентував голова районної державної адміністрації Юрій Яремчук, прийняли районний бюджет на 2017 рік та внесли зміни до бюджету поточного року.

Під час свого виступу Юрій Анатолійович детально проінформував присутніх про плани у промисловому комплексі і аграрному секторі економіки, житлово-комунальному господарстві, енергозбереженні, освіті, медицині, культурі, розвитку спорту тощо.

Керівник району акцентував увагу на важливості активної участі сільських і селищних рад району у проектах регіонального, державного та міжнародного рівнів спрямованих на розвиток об’єктів соціальної сфери територіальних громад, зміцнення матеріальної бази культури, освіти, охорони здоров’я. Важливе місце у цій сфері займає інвестиційна діяльність, яка є своєрідним двигуном соціально-економічного розвитку району,  запорукою створення робочих місць, сплати прибуткового податку, наповнення бюджетів усіх рівнів тощо.

Розвиток кооперації на селі нині є одним із пріоритетів роботи влади в сфері агропромислового розвитку. Адже формування сільськогосподарських кооперативів є ефективним засобом підтримки зайнятості сільського населення, створення додаткових можливостей для зростання доходів індивідуальних домогосподарств, малого та середнього аграрного бізнесу, стимулювання до започаткування ведення агровиробництва в сільській місцевості.

В 2017 році продовжуватиметься робота по благоустрою та реконструкції центральної площі селища. Вже в наступному році, в районі Успенки, а саме біля місцевого клубу, планується розпочати роботи по закладенню парку ім. Леоніда Жаботинського. Буде створена рекреаційна зона, споруджено пам’ятний знак Л. І. Жаботинського та розміщено спортивний майданчик.

Вестиметься робота по реалізації проекту централізованого вивезення твердих побутових відходів з населених пунктів району, розробником якого є Краснопільська райдержадміністрація.

Пріоритетом розвитку в галузі освіти на 2017 рік є модернізація системи освіти, оновлення матеріально-технічної та методичної бази навчальних закладів, формування опорних шкіл.

Будуть продовжуватись заходи спрямовані на підтримку системи охорони здоров’я району. Сільські заклади медицини зміцнюватимуться матеріальною базою для лабораторій та будуть дооснащюватися сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, відкриватимуться фізіотерапевтичні кабінети відповідно до запитів населення. Опрацьовуватиметься питання придбання УЗД  та рентген апаратури для Краснопільської ЦРЛ і приведення її будівель до належного стану.

Значна увага приділятиметься розвитку сфери фізичної культури та спорту. За рахунок коштів виділених на здійснення депутатських повноважень депутатами обласної ради було придбано силові тренажери, які вже з наступного року будуть встановлені на територій стадіону «Колос». Взагалі цей спортивний об’єкт в майбутньому планується перетворити в повноцінний спортивний дозвіллєвий комплекс, для громадян різних вікових категорій. На даний час замовлено відповідний проект реконструкцій даного стадіону.

Триватиме робота по залученню коштів для закладів культури району. Зокрема розроблено та подано проекти до Державного фонду регіонального розвитку по реконструкції районного Палацу культури, Хмелівського, Осоївського, Малорибицького будинків культури.

В сфері соціального захисту важливими завданнями будуть надання матеріальної допомоги, забезпечення твердим паливом учасників АТО та їх родин, поліпшення житлово-побутових умов проживання сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції. Сільськими, селищними радами району будуть розглядатись питання надання одноразової грошової виплати для громадян, у разі підписання ними  контракту на військову службу.

В наступному році буде продовжена робота по створенню об’єктів природно-заповідного фонду, яка залишається основним завданням в сфері екологічної політики району, вживатимуться заходи по збільшенню таких площ.

Також у 2017 році розглядатимуться питання придбання обладнання сільськими, селищними радами для ведення відео спостереження на території населених пунктів району, а також відео реєстрації руху транспортних засобів, що в свою чергу стане одним із чинником попередження скоєння правопорушень, зменшення криміногенної ситуації в районі.

- Важливо, щоб всі ці заходи були виконані та реалізовані, адже вони, перш за все, спрямовані на розвиток і покращення інфраструктури району, підвищення рівня життя та добробуту жителів Краснопільщини, - наголосив Юрій Яремчук.