Районна газета

НА СЬОГОДНІ СУМИ ЗА ПОКАЗНИКАМИ ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСУ НЕОФІЦІЙНО ВЖЕ ЗНАХОДЯТЬСЯ В «ЧЕРВОНІЙ» ЗОНІ, – СЕРГІЙ БУТЕНКО

Про це під час брифінгу повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації

«На сьогодні м. Суми за показниками поширення коронавірусу знаходиться в червоній зоні. Завтра Державною комісією із надзвичайних ситуацій буде прийнято рішення про введення червоної зони епідемічної небезпеки з понеділка, – повідомив Сергій БУТЕНКО. – І якщо сьогодні місто Суми не направить свої пропозиції до Державної комісії ТЕБ та НС та запевнення щодо покращення ситуації в обласному центрі, або ж ситуація погіршуватиметься й надалі, то вже з понеділка жителі Сум будуть жити відповідно до пункту 15 Постанови Кабміну № 641, а це повна зупинка транспортних перевезень, повністю припиняють роботу освітні заклади, заклади харчування, розважальні заклади тощо».

Куратор медичної галузі області назвав ситуацію з коронавірусом на Сумщині критичною і щодо надання медичної допомоги. Адже всі лікарні міста Суми переповнені, пацієнтів відправляють в районні лікарні.

«На сьогодні в закладах першої хвилі у нас працює 636 ліжок, ми щодня проводимо роботу, аби їх кількість збільшити. Зокрема, на сьогодні відкриваємо додаткові ліжка для надання допомоги хворим на коронавірус в лікарнях Шостки (8 ліжок), Охтирки (10 ліжок), Лебедина (30 ліжок), Ромнів (10 ліжок), – розповів Сергій Бутенко. – Крім того, медичні працівники теж хворіють, і у лікарнях не вистачає медичного персоналу».

Через те, що органи місцевого самоврядування не контролюють дотримання протиепідемічних норм, через нехтування самими жителями Сумщини масковим режимом, дистанцією та дезінфекцією, ми маємо такий спалах захворювання і червону зону.

«На сьогодні, на жаль, продовжується проведення мітингів, зустрічі з виборцями, відбуваються відзначення масових заходів. І через недотримання карантинних вимог ми маємо антирекорди по захворюванню на COVID-`19 і червону зону в Сумах, – констатував Сергій Бутенко. – Без усвідомлення громадянами, що є хвороба, що є пандемія ситуацію повернути на згасання хвороби нереально».