Районна газета

ВЛАДА СТВОРЮЄ КОМФОРТНІ УМОВИ ДЛЯ ЗАПОЧАТКУВАННЯ ВЛАСНОЇ СПРАВИ

«Одне з найважливіших завдань, які ставить перед нами Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ – стимулювати розвиток бізнесу, створити умови, щоб підприємці впевнено працювали та знали, що держава їх підтримує і захищає. Комплексні заходи, що втілюються, гарантують економічний ріст регіону і держави. Успішне функціонування галузі підприємництва впливає на формування конкурентного середовища області, поповнення бюджетів усіх рівнів та створення нових робочих місць», – наголосив заступник голови облдержадміністрації Ігор ЯГОВДИК.

Розвиток бізнесу потребує ефективної державної підтримки, і значні кроки на цьому шляху вже зроблені. Влада створює умови щодо ліквідації перешкод і обмежень для ведення малого та середнього підприємництва, максимально комфортних умов для започаткування власної справи. І тому сьогодні маємо значні результати.

«У Сумській області з 2011 року працюють 25 міських та районних дозвільних центрів, які здійснюють діяльність за принципом «єдиного вікна». Також на базі дозвільного центру міської ради було створено обласний центр. Це значно спростило механізм реєстрації бізнесу і отримання документів дозвільного характеру. Підприємці не будуть витрачати час на узгодження з чиновниками документів на провадження своєї діяльності», – зазначив посадовець.

За ініціативи керівника області Юрія ЧМИРЯ була розроблена, з урахуванням пропозицій та зауважень підприємців, і прийнята «Програма розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області», яка активно впроваджується в регіоні. З метою створення привабливих умов для підприємницької діяльності та підтримки місцевих виробників у поточному році передбачено 2,3 мільйона гривень. Із них 2 мільйони гривень виділено на розвиток обслуговуючої кооперації та виробництво і переробку сільськогосподарської продукції.

Реалізація заходів Програми дозволить збільшити кількість діючих суб’єктів підприємництва з 500 до 516 на 10 тисяч населення;  чисельність працюючих з 169,1 до 171,5 тисяч осіб; надходжень до бюджетів усіх рівнів на 14,3%, що становитиме 984,8 мільйона гривень; кількість створених нових робочих місць – на 5,7 тисяч одиниць, поінформував Ігор Яговдик.

«Державні гарантії стимулюють місцевий бізнес розширювати виробництва. Фінансово-кредитна підтримка інвестиційних проектів, що реалізуються на Сумщині малими та середніми підприємствами, сприяє підвищенню конкурентоспроможності регіону», – переконана заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Алла БОРОНОС.

Вона додала, що фінансування інвестиційних проектів за пріоритетними напрямками суб’єктів малого та середнього бізнесу здійснюється через Сумський обласний фонд підтримки підприємництва на поворотній основі.

         «Конкурс на отримання фінансування інвестиційних проектів, оголошений Сумським обласним фондом підтримки підприємництва, визвав справжній ажіотаж серед підприємців. Акцент – на розвиток сільських територій. Пріоритетними для фінансування будуть сільськогосподарські кооперативи та підтримка місцевого товаровиробника. Надання безвідсоткових кредитів підприємницям сприятиме розвитку сектору, який виконує свою провідну роль в розвитку економіки регіону і виступає гарантом стабільності суспільства та підвищення рівня життя громадян», – розповів директор фонду Владислав КОТЛЯР.

За інформацією заступника директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Алли Боронос, нині на території області функціонує 10 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, із них 5 – багатофункціональних та 5 – спеціалізованих. Вони надають послуги з обробітку землі, переробки деревини, молока, м'яса.

«Місцеві жителі підтримують кооперативний рух, адже такі інтегровані структури дозволяють витримувати конкуренцію поруч із великими підприємствами. Розвиток кооперативів сприяє також розвитку переробної галузі, збільшенню обсягів виробництва, створенню нових робочих місць, відрахуванню до бюджетів, забезпечує людей якісною та доступною продукцією власного виробництва», – переконана посадовець.

Державна підтримка та фінансова допомога сприяють покращенню бізнес-клімату, активізують участь місцевих товаровиробників в економічному розвитку регіону. На сьогодні уже надійшло 14 бізнес-проектів, які передбачають створення кооперативів за різними профілями.