Районна газета

ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ

У зв’язку з початком осінньо-зимового періоду 2020-2021 року повідомляємо наступне

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 20 років. 

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Усім отримувачам субсидії у неопалювальний період структурні підрозділи з питань соціального захисту населення проведуть перерахунок розміру субсидії у зв’язку з початком опалювального періоду без їх звернення.

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.

Звертаємо увагу, що громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:

• зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

• зміни соціального статусу членів домогосподарства;

• зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

• зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

• зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
• зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

• наявності у власності транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років;

• здійснення купівлі або іншим законним способом набуття права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплата (одноразово) будь-якої послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень.

Житлова субсидія не призначається, якщо структурними підрозділами з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку такого сезону.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися.

Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою. 

На період карантину вживаються додаткові заходи щодо соціального захисту осіб, яких звільнено з роботи у зв’язку з карантином. Тобто, враховується до їхнього доходу під час призначення житлової субсидії розмір допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи.