Районна газета

ЗАХИСТ ВІД БУЛІНГУ…

Що таке булінг?! Булінг це травля однієї  людини іншою, агресивне переслідування, яке систематично повторюється, якщо своєчасно не відреагувати.  Саме булінг формує у дітей уявлення про те, що авторитет в колективі залежить не стільки від  власних здобутків людини, прагнення до справедливості, скільки від підтримки лідера групи, який  і скоює насилля.    Жертвою булінгу може стати абсолютно  будь-яка дитина, якою б здібною вона не була. Проте, частіше   потерпають від насильства діти з нестійкою психікою, низьким соціальним статусом, улюбленці вчителів,  діти, які мають синдром дефіциту уваги, і навіть   обдаровані діти.  Булерами (діти,які чинять насильство) стають діти, які виховуються  в сім’ях з авторитарним стилем виховання, відсутністю поваги і любові  один до одного. Саме такі діти самостверджуються за рахунок інших дітей.

Яким же чином розпізнати, що дитина  у полоні булінгу?!  Дитина втрачає здатність розвиватись, відчуває гостру емоційну реакцію жертви, погіршується стан здоров’я, спостерігається невідповідність сил агресора і жертви, дитина перестає цікавитись навчанням, а головне, втрачає надію на захист   з боку дорослих.

У випадку, коли ситуація  перестає бути контрольованою ,–необхідно звернутись за допомогою до фахівців: відділ освіти,молоді та спорту райдержадміністрації (7-17-03), управління соціального захисту населення      ( 7-25-87), за номером телефону Національної  дитячої «гарячої лінії»:        0-800-500-225( зі стаціонарного) , 116111 ( з мобільного).