Районна газета

СУБСИДІЯ В НЕОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД 2019 РОКУ

17 квітня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 373 щодо надання житлових субсидій населенню, при цьому правила надання житлової субсидії залишились незмінними

З 1 травня субсидія  призначається всім субсидіантам, однак одним вона  виплачується у готівковій формі, іншим – у безготівковій формі через АТ «Ощадбанк».

Отримають субсидію у готівковій формі ті, хто в повному обсязі сплатили за житлово-комунальні послуги та не мають заборгованості за опалювальний період. Субсидія у безготівковій формі буде призначатись у разі звернення за житловою субсидією вперше, якщо за результатами розрахунку розмір субсидії становить понад 5 тис. грн., громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і у них наявна заборгованість з оплати послуг (за умови погашення заборгованості), або за заявою субсидіанта, в якій обов’язково має бути зазначений мобільний телефон заявника.

Сім’ї, які мають борг за житлово-комунальні послуги, після вирішення питання погашення заборгованості мають звернутися з заявою і декларацією, аби далі визначити умови призначення їм субсидії. Крім того, в окремих випадках – за наявності складних життєвих обставин з урахуванням обставин, що склалися, питання розглядатиме комісія, яка може прийняти рішення щодо призначення субсидії на наступний період навіть за наявності боргу (у безготівковій формі).

Наразі у 127 отримувачів житлової субсидії нашого району в опалювальному сезоні наявна заборгованість з оплати послуг у сумі, що перевищує 340 гривень. Такі заявники будуть повідомлені про відмову в призначенні субсидії та необхідність звернення з новою заявою та документом, що підтверджують оплату заборгованності. У разі виникнення будь-яких питань можна звертатися за консультацією за телефона: 7-16-01.

Для призначення субсидії на неопалювальний період, подати заяву і декларацію, щоб визначити право на отримання субсидії необхідно звернутися таким категоріям громадян:

-         орендарі житла;

-         внутрішньо переміщені особи, які не зареєстровані в житловому приміщенні;

-         домогосподарства яким субсидія призначалась на фактично проживаючих в помешканні осіб;

-         домогосподарства, в яких відбулися зміни у складі сім’ї;

-         домогосподарства, які мають заборгованість більше ніж місяць, що перевищує 340 грн.;

-         домогосподарства, де у працездатних відсутній дохід і є довідка лікарсько-консультативної комісії або дохід менше мінімальної заробітної плати;

-         домогосподарства у яких наявний транспортний засіб (з дати випуску яких минуло менше п'яти років);

-         домогосподарства, що здійснювали покупку на суму понад 50 тис. грн.;

-         домогосподарствам, у яких сума розміру субсидії протягом опалювального періоду 2018-2019 років складала 0 гривень.

Для призначення житлової субсидії у травні 2019 року на неопалювальний сезон враховуються доходи за III–IV квартали 2018 року.

Житлова субсидія з початку опалювального сезону призначається на підставі доходів за I—II квартали 2019 року. Для пенсіонерів при автоматичному перерахунку доходи у вигляді пенсії враховується у розмірі нарахованої пенсії за березень 2019 року, решта доходів – за III–IV квартали 2018 року. Для громадян, які самостійно будуть звертатись у червні 2019 року, середньомісячний сукупний дохід буде враховуватись за IV квартал 2018 року та І квартал 2019 року. Для фізичних осіб-підприємців не змінився.

Станом на 27 травня 2019 року управлінням здійснено автоматичний перерахунок субсидії на неопалювальний сезон.

Призначено субсидію 526 сім’ям, нулюва субсидія у 588 сім’ї, 2083 сім’ям субсидію не призначено.

Середній розмір призначеної субсидії по району склав 50грн.10коп.