Районна газета

ЗАРПЛАТА У "КОНВЕРТІ" - ЦЕ ЛИШЕ ІЛЮЗІЯ ПЕРЕВАГИ

На розвиток економіки та розв'язання соціальних проблем впливають, в першу чергу, зайнятість населення і рівень оплати праці. Проте реалії такі, що значний сегмент економіки змістився в "тіньовий" сектор.

Чимало роботодавців з особистих міркувань, через різні схеми уникають легального використання робочої сили, утримують працюючих без укладання з ними передбачених законодавством договорів, приховують від обліку та оподаткування розміри своїх реальних доходів та фактичної заробітної плати найманих працівників не здійснюють сплату єдиного соціального внеску, основна частина якого надходить до Пенсійного фонду та інших соціальних фондів.

Зарплата "в конверті" асоціюється з "життям без гарантій", на жаль це так. Люди похилого віку позбавляються пенсій, хворі - лікарняних, безробітні - фінансової допомоги, а також соціальної захищеності на час втрати працездатності, при нещасних випадках на виробництві. Не можна жити одним днем, вважаючи, що завтра щось зміниться саме по собі, лише офіційне працевлаштування гарантуватиме захищене майбутнє.

Кожен повинен знати, що право на призначення пенсії за віком виникає за наявності страхового стажу не менше ніж 15 років тоді, як для встановлення розміру пенсії за віком на рівні мінімального, що відповідає величині прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, передбачено наявність страхового стажу не менше ніж 35 років для чоловіків та 30 років для жінок.

Тому, влаштовуючись на роботу та погоджуючись на оплату праці в тіньовому варіанті потрібно тричі подумати, адже наймані працівники у цій ситуації будуть лише "постраждалими". Краще  наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства! Проконтролювати це можна звернувшись до управління Пенсійного фонду в районі. А маючи пластикове свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування це можна зробити самостійно скориставшись інформаційним кіоском Пенсійного фонду, який знаходиться в приміщенні управління за адресою вул. Мезенівська, 6.