Районна газета

22 ЧЕРВНЯ В УКРАЇНІ ДЕНЬ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ

22 червня в районному центрі біля Меморіалу загиблим воїнам відбувся мітинг-реквієм до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Страшне слово "війна" увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами.

Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця.

У меморіальному заході взяли участь представники влади, трудових колективів підприємств, установ та організацій, молодь, громадськість. Перед учасниками зібрання виступили заступник голови райдержадміністрації Ірина Юхта, голова районної ради Віталій Савоненко та  голова районної організації ветеранів Володимир Дяченко.

- Наш народ переміг у Другій світовій війні і тому ми впевнені, що як переможці ми з гідністю пройдемо суворі випробування й тепер. Світла пам'ять усім загиблим за свободу України. Ми сумуємо і пам’ятаємо про тих, кого сьогодні немає поруч з нами. І щиро віримо, що зовсім скоро над усією Україною – єдиною і неподільною – запанує мир, - зазначила Ірина Юхта.

Скорботною хвилиною мовчання присутні на мітингу-реквіємі вшанували світлу пам’ять полеглих, безвісти зниклих, всіх жертв війни і поклали квіти до Алеї земляків-Героїв Радянського Союзу, стел та підніжжя пам’ятника загиблим воїнам.

Схиляємо голови перед невинними жертвами, котрі забрала війна. Вічна пам’ять і шана кожному, хто відстояв мир та свободу ціною власного життя.