Районна газета

КРАСНОПІЛЬЩИНА ВІДЗНАЧИЛА 72 РІЧНИЦЮ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Нинішній травень приніс нам сімдесят другу весну. Більше семи десятиліть відділяє нас від тієї доленосної для країни перемоги над нацистськими загарбниками.

Сонячними ранками і пташиним щебетом, бузковим цвітом стукає до нас пам'ять, щоб ми ні на хвилину, ні на єдину мить не забували про страшну війну, що відібрала життя мільйонів, зруйнувала долі людей, чорною смугою пройшла в історії.

Цими величними днями ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою повагою згадати тих хто виборов нашу свободу і віддати данину шани та поваги людям, завдяки героїзму та мужності яких ми нині живемо.

Програмою святкування славної річниці Перемоги було передбачено чимало змістовних урочистих заходів. Так, 5 травня 2017 року на базі Краснопільського територіального центру соціального обслуговування для людей похилого віку, ветеранів Другої світової війни, дітей війни та солдатських вдів проведено урочистості з нагоди 72 річниці Перемоги. Привітати людей похилого віку завітали голова Краснопільської районної державної адміністрації, депутат Сумської обласної ради Юрій Яремчук, голова районної ради Віталій Савоненко, Краснопільський селищний голова Іван Хомічов, перший заступник начальника Великописарівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Олена Тарасенко, начальник управління соціального захисту населення Краснопільської райдержадміністрації Олена Лавріненко та голова районної організації ветеранів Володимир Дяченко. Очільники району та керівники служб привітали ветеранів з Перемогою, побажали добра, міцного здоров’я, щастя та злагоди.

Того ж дня у великому залі Краснопільського районного Палацу культури відбувся тематичний захід «Без права на забуття» з нагоди Дня пам’яті та примирення, який відзначається 8 травня та є днем жалоби за всіма загиблими під час Другої світової війни. Під час заходу до слова були запрошені голова райдержадміністрації Юрій Яремчук та голова районної ради Віталій Савоненко.

- Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців обернулася Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднаних націй. Пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає, – зазначили під час свого виступу керівники району.

Не залишилися без уваги і ветерани війни, трудівники тилу, котрі лікуються у хоспісному та інших відділеннях Краснопільської ЦРЛ. Їх зранку 9 травня відвідав і поздоровив зі святом голова РДА Юрій Яремчук. Крім цього ветеранів війни, учасників бойових дій Краснопілля відвідали вдома голова районної ради Віталій Савоненко та заступник голови райдержадміністрації Ірина Юхта. Вони тепло та щиро поздоровили цих мужніх людей із святом, вручили продуктові набори і подарунки.

9 травня о 9 годині на центральній площі райцентру зібралися представники трудових колективів, учнівська молодь, громадськість Краснопілля, щоб взяти участь в урочистому мітингу та покладанні квітів з нагоди 72-річниці Перемоги у Другій Світовій війні.

З вітальними словами з нагоди Дня Перемоги зверталися голова райдержадміністрації Юрій Яремчук, голова районної ради Віталій Савоненко, Краснопільський селищний голова Іван Хомічов, голова районної організації ветеранів Володимир Дяченко та заступник начальника відділу прикордонної служби «Краснопілля» капітан Олександр Нєвзоров.

На згадку про тих, хто не повернувся, про тих хто віддав своє життя за наше мирне майбутнє, про тих кому не судилося побачити цю весну присутні вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання.

На знак священної пам’яті про тих, хто відійшов у вічність, кого немає серед нас були покладені квіти від вдячних нащадків до Меморіалу загиблих воїнів.

Долучилися до відзначення 72-річниці Перемоги і любителі бігу, вихованці Краснопільської ДЮСШ, учасники пробігу із м. Сум, здійснивши легкоатлетичний пробіг від пам’ятного знака в урочищі Грузна до центру Краснопілля. Після підведення підсумків, бігунів тепло привітали заступник голови райдержадміністрації Ірина Юхта та начальник відділу освіти, молоді і спорту Краснопільської РДА Іван Матлахов.

Продовжилися заходи з нагоди Дня Перемоги у Краснопіллі святковим концертом «Перемога, свята Перемога!» у великій залі РПК. Аматори сцени, подарували присутнім святковий концерт.

В цей день і завжди всі покоління Краснопільщини щиро вдячні своїм визволителям за Перемогу. Вклонімося їм низько.

Війні не бути. Нехай панує мир! І ми всі маємо про це дбати. «Ніхто не забутий, ніщо не забуто…» Адже головна мрія кожного з нас жити в мирі та злагоді.