Районна газета

СТАРТУВАВ ФЕСТИВАЛЬ «ПІСЕННИЙ ВІНОЧОК КРАСНОПІЛЬЩИНИ»

З діда-прадіда зрощений на традиціях і звичаях козацької вольності і свободи краснопільчани зберігають і примножують їх, бережуть, як зіницю ока власну автентичність. Вмілі трударі, добрі господарі вони добиваються високих врожаїв сільськогосподарських культури на полях сільгосппідприємств і власних присадибних ділянках, дбають про розвиток тваринництва, даючи до кожного столу хліб і до хліба.

А ще в серці кожного живе палка любов до пісні, до запального танцю, неабиякі таланти до народної творчості, який нестримно рветься назовні, хоче бути визначним і пошанованим. Саме цьому і слугує традиційний районний фестиваль народної творчості «Пісенний віночок Краснопільщини», який стартував на сцені районного Палацу культури минулої суботи, у рамках святкування 25-ї річниці незалежності України. Його програма була розрахована на задоволення потреб, запитів різних вікових категорій громадян Краснопільщини. З 9-ї години ранку вони мали можливість взяти участь у виставці-продажі сільськогосподарської продукції товаровиробників району та товарів продовольчо-промислової груп які представили торгівельні заклади Краснопільської райспоживспілки, місцеві та запрошені приватні підприємці. Власну продукцію запропонували покупцям ТОВ «Ряснянське» і «Краснопільський ММК», ТОВ АФ «Псьол» і ДПТНЗ «Краснопільське ПТУ», ТОВ «Родина». Це сало і якісні, ковбасні вироби, жива риба, хліб, булки і пряники, олія і мед, зерно і крупи. Як завжди, гідно були представлені на ярмарку торгівельні підприємства Краснопільської райспоживспілки. Попитом у присутніх на ярмарку користувалися смачні шашлики та наваристий куліш, вміло приготовані Краснопільськими торговельниками. Не бракувало бажаючих отримати пораду і консультацію придбати насіння овочів у знаного овочівника-любителя з Самотоївки, багаторазового дипломанта обласних і республіканських виставок овочівництва і садівництва Людмили Рогової.

Смачними шашликами та стравами домашньої кухні пригощали присутніх на святі працівники Краснопільської селищної ради.

А у цей час проводились спортивні змагання, дитячі ігри, конкурси розваги. Переможцям змагань із гирьового спорту та армреслінгу відзнаки і матеріальне заохочення вручив під оплески присутніх селищний голова Іван Хомічов.

Добре поярмаркувавши, придбавши необхідні продукти харчування, посмакувавши шашликами і кулішем та переглянувши багату виставку виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва учасники свята зібралися у прекрасній і ошатній великій залі РПК на урочисте відкриття районного фестивалю народної творчості «Пісенний віночок Краснопільщьни», в якому взяли участь кращі самодіяльні колективи та солісти-вокалісти Краснопільщини. З відкриття районного культурно-мистецького заходи всіх присутніх у залі тепло привітали керівники району Юрій Яремчук та Віталій Савоненко. Захоплююче концертне дійство тривало понад дві години, а пролетіло для глядачів ніби мить. Цьогорічний старт фестивалю приємно вразив широко представленою географією самодіяльних колективів та солістів-вокалістів, а головне різножанровою програмою, майстерністю їх виступів, щирою і душевною атмосферою, сприйняття глядачами, багатством і красою сценічних костюмів тощо. Своєрідний гала-концерт дав успішний старт районному фестивалю народної творчості «Пісенний віночок Краснопільщини», який крокуватиме населеними пунктами району, даруючи зустріч з піснею, запальним танком широкому загалу жителів Краснопільщини.