Районна газета

НА КРАСНОПІЛЬЩИНІ ВІДБУЛИСЯ ЗАХОДИ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

У переддень відзначення Дня захисника України у районному Палаці культури відбулись урочистості та святковий концерт з нагоди державного свята.

На початку урочистостей військовослужбовців, ветеранів Другої світової війни, воїнів-афганців, учасників АТО та їх родини привітали голови райдержадміністрації Юрій Яремчук та районної ради Віталій Савоненко. Вони зазначили,  що цього року 14 жовтня вперше відзначається День захисника України, яке минуло року Президент України своїм Указом офіційно встановив загальноукраїнським святом.

- Україна всьому світові продемонстрували, що наше військо здатне захистити державу. Нам є, що відзначати. Корені нового-старого свята – в сивій давнині. 14 жовтня, Покрову Пресвятої Богородиці, ще січовики-запорожці зробили своїм військовим святом. Найбільшою мірою це свято повинно асоціюватися зі справжніми героями України, учасниками антитерористичної операції і бойових дій, учасниками війни за нашу Незалежність, - зазначили керівники району.

Батькам Юрія Андрієнка, загиблого в зоні АТО очільники району вручили квіти та Подяку за виховання сина.

З нагоди свята голови райдержадміністрації Юрій Яремчук та районної ради Віталій Савоненко вручили Подяки голови РДА та районної ради за сумлінну службу в ім’я процвітання рідної Батьківщини, проявлені мужність та героїзм при виконанні військового обов’язку та з нагоди Дня захисника України учасникам АТО Дмитру Чувашеву, Івану Демідову, Олексію Панасенку, Сергію Грачову, Євгенію Сумченку; Подяки та Грамоти волонтерам, працівникам Краснопільського РВК та працівникам Краснопільського РВ УМВС України.

До вітань також долучилися військовий комісар Краснопільського районного військового комісаріату Євгеній Євченко, начальник Краснопільського РВ УМВС України в Сумській області Віталій Дейниченко та начальник відділу прикордонної служби «Краснопілля» Іван Байдюк. 

По закінченню урочистої частини всі присутні мали змогу переглянути святкову концертну програму. Свої музичні вітання – українські патріотичні пісні, подарували аматори сцени Краснопільщини.

Також цього дня в читальному залі районного Палацу культури, в неформальній обстановці, відбувся круглий стіл за участі демобілізованих учасників АТО, сімей загиблих, голів райдержадміністрації та районної ради, Краснопільського селищного голови, представників служб району.

У форматі "запитання-відповіть" були надані консультації та роз’яснення щодо прав учасників АТО на пільги у житлово-комунальній сфері, соціальному захисті, пенсійному, медичному забезпеченні, отриманні земельних ділянок, реабілітації та працевлаштуванню.

- Соціальний захист та підтримка військовослужбовців залишається пріоритетом для районної влади. Спільними зусиллями маємо зробити все можливе, щоб кожен військовослужбовець отримав необхідну соціальну, медичну або іншу допомогу, - зазначили під час зустрічі керівники району.