Районна газета

НА СУМЩИНІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ РОБОТА ЩОДО ЗАМІНИ ПОСВІДЧЕНЬ ЧОРНОБИЛЬЦЯМ

Під час чергового засідання комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розглянуто 301 особову справу

Стосовно 283 справ розглядалося питання щодо заміни посвідчень, з них: 267 особам будуть видані посвідчення нового зразка, 14 особових справ направлено на доопрацювання та 2 на розгляд Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Мінсоцполітики.

Також звернулися 18 заявників з документами щодо видачі посвідчень для різних категорій громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із загальної кількості: 6 – на видачу посвідчень уперше, 2 – на видачу посвідчень категорії 1А, 2 – на внесення запису про групу інвалідності, 8 – на видачу повторних посвідчень.

За рішенням Комісії вирішено видати 16 посвідчень різних категорій, одну особову справу направлено на доопрацювання та одній особі відмовлено у визначенні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

Довідково. На виконання п. 7 постанови КМУ від 11 липня 2018 р. № 551 на Сумщині проводиться робота по заміні посвідчень. Згідно із законодавчим актом їх замінять: особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1); учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт; особам, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.